Ať se nám dílo daří v roce 2019

Vážení  podnikatelé, vážení přátelé a podporovatelé českého podnikání, milí přátelé,

do letošního roku 2019 bych Vám ráda poslala jednoduché a jednoznačné přání.  Ať na cokoliv, na co upřete svoji pozornost, položíte svoji ruku, kamkoliv nasměrujete svoji energii, jde lehce a radostně a toto Vaše dílo přináší uspokojení a prospěch Vám a lidem, na kterých Vám záleží. Myslím si totiž, že Vy víte nejlépe, co to má být. Patříte mezi ty, kteří si umějí nejen přát, ale také uskutečňovat. Říkám jim Tvůrci a Hybatelé.

V prvních dnech roku 2019 se kolem mne (nás všech) prohnala elektronická smršť obligátních pozdravů jako "hlavně" hodně zdraví, samé úspěchy, více štěstí, rodinné pohody, blikavé obrázky a tak dále.  Jsou to samozřejmě důležitá přání. Co však je rutina, co skutečnost, co pravda? Často se tak děje ze zvyku s očekáváním, že se tak stane samo, a když ne, přání se za rok opakuje.

Jde mi o to, aby se lidem v naší zemi lidem dařilo. Proto vznikla platforma Budujeme Hrdé Česko, která je společná pro naše projekty. Vždy mi šlo o to dát dohromady lidi, kteří umějí pohnout sami se sebou a okolním světem reálně dopředu. Na jedné straně totiž vidím, že naše země utěšeně roste a prosperuje. Na druhé straně však sleduji znepokojivý trend. Mnoho lidí si začíná zvykat na to, že je to samozřejmost, že na to mají nárok a někdo se o to má "postarat." Na nás podnikatele roste stále větší tlak, očekávání, méně respektu a tím i méně radosti. Tak to nikdy v dějinách nefungovalo. Svět se navíc zásadně mění velkou rychlostí. Budoucnost už nebude to, co bývala.

Proto lidé, jako jste Vy, jsou dneska velmi potřeba. Budu upřímně moc ráda, když zůstaneme i nadále v blízkém kontaktu či jej ještě více prohloubíme nebo se nově seznámíme, a budete vnímat naše aktivity jako něco jiného, než „pouhé“ večírky, nýbrž jako setkání lidí, které spojuje „podobné“. Tím si můžeme hodně pomoci a pak také tím, že každý z nás má svoji firmu a tím vytváří vzájemné příležitosti.

Toto je důležité rozvíjet a podporovat se.

Já jsem svůj život zasvětila tomu, dávat takovou elitní skupinu Hybatelů a Tvůrců dohromady. Prostě lidi, kteří stále tvoří, jdou dopředu a nenechají se odradit.

Toto moje osobní poslání zůstává v naprosté platnosti  i v roce 2019.

 Jsem hrdá a považuji za čest, že to mohu dělat společně s lidmi jako jste Vy. Děkuji za tuto Příležitost.

 

Ať se nám všem dílo daří i v roce 2019.

 

Vaše Helena Kohoutová

 


8. leden 2019, Veronika Krnáčová