Online talk show ČOKOLÁDA, ANEB PŘÍBĚH SLADKÉHO HŘÍCHU. Povídali jsme si s výjimečnou podnikatelkou, paní PETROU KOVANDOVOU; majitelkou a jednatelkou společnosti Kovandovi s.r.o., obchodní sítě BON-BON, spolumajitelkou čokolatérií Café Budík a zakladatelkou jedinečného Muzea čokolády a marcipánu v Táboře a Galerie Marcipánu v Třeboni..
PETRA KOVANDOVÁ
Petra Kovandová se výrobě čokolády věnuje již 18 let, kdy sama prošla školením a začala si po večerech vyrábět pralinky pro svůj obchod v Táboře. Dnes její výrobní firma produkuje měsíčně cca 3 tuny pralinek, tabulek a figurek z čokolády a marcipánu. Pravidelně navštěvuje světové veletrhy s čokoládou pro inspiraci a pohon v čokoládovém businessu.
VĚDĚLI JSTE, ŽE……
… již od samotného počátku existence čokolády se vědělo, že má léčivé účinky. Není také náhoda, že se původně prodávala pouze v lékárnách a lékaři jí předepisovali při rekonvalescenci. Také staří Mayové a Aztékové věděli o léčebných účincích čokolády, používali jí hlavně jako posilující prostředek. Že je čokoláda spolehlivým afrodiziakem věděli již Montezuma, Casanova nebo madame du Barry. Již v roce 1591 vychází první kniha o vlivu čokolády na zdraví. V posledních letech vědci zkoumají vliv čokolády na lidské zdraví. Čokoláda z toho vychází velmi pozitivně, je však třeba dodat, že aby se její účinky výrazně projevily, bylo by nutné zkonzumovat velké množství.
ZÁZNAM Z ONLINE TALK SHOW, NALEZNETE ZDE